Temel Kitap

SİTE YÖNETİMLERİNDE MEVZUAT VE HİZMETLER (TEMEL KİTAP)

Siteleri kişiler değil, mevzuatlar yönetir, kişiler siteye ancak hizmet eder. Mevzuat okumadan bilinmez, hizmet tecrübe edilmeden verimli kılınamaz. Sitelerde kimse okumadığından, tecrübeye önem vermediğinden kaos içinde bir yönetim çabasına girilir. Sonuçta malikler borçlanır, aidatlar yükselir, kira fiyatları, sonrasında da emlak değerleri düşer. “… hiç bilenle, bilmeyen bir olur mu?”

temel-kitapPiyasada yalnızca hukuk detayları ile bazı apartman yönetimi hakkında kitaplar bulunmaktadır, ancak yalnızca hukuk ağırlıklı bu kitaplar, komşuluk hukukunu yok eder adli hukuku öne çıkarır. Oysa sitelerde insanlar yönetilmek istemezler, hizmet almak isterler; hayatlarını zorlaştıran yasaklar istemezler; hayatını kolaylaştıran çalışanlar isterler, muhataplar ararlar.

İşte bu kitap; çok boyutlu olarak site yönetimleri yapısal-hizmet ve organizasyonu hakkında emekli hakim-savcı-mülki amir-emniyet müdürü-asker ile avukat, mimar-mühendis, mali müşavir ve site yönetimi profesyonelleri- gayrimenkul uzmanlarından oluşan bir ekipçe hem mevzuat hem saha hizmetlerini de içeren uzlaşmacı hukuki, şeffaf mali, verimli idari, zengin sosyal yapısalda personel, malzeme, eğitim , prosedür dörtgenli operasyonla, sitenin üç temel gideri enerji-emek-malzemelerinin aidatları düşürecek şekilde optimizasyonu üzerinden daha güvenli, daha temiz, daha bakımlı, sakinlerin kendilerini daha özel hissedebileceği bir yaşam alanı üzerinden sürdürülebilir sakinler memnuniyeti ve emlak değerini artırmaya yönelik tüm saha tecrübesi ve akademik bilgiyi ve dünya mülk yönetimi kavramlarını da içeren konusunda hazırlanmış ve bir face book grubu üzerinden de desteklenen A-4 boyutunda ilk ve tek çalışmadır.

Kitap, özelliğinden dolayı yalnızca bu web sitesi üzerinden satışa sunulmuştur. Kitap ücreti KDV ve kurye dahil 165 TL-dir. Kitapla birlikte özel seri nolu Mülk Yönetimi Sertifikası ücreti her şey dahil 200 TL-dir. Kitabın, güvenlik yönetimi kitabı ile birlikte kampanyaları için linki inceleyiniz. İki kitap iki sertifika ile birlikte 300 TL-dir.