Yönetim Kurullarına

Sn. Site Yönetim Kurulu Başkanım ve Üyeleri…

Müteahhitler, mimarların ihtiyaç listeleri üzerinden siteleri inşa eder, pazarlama ve satış departmanları çeşitli vaatlerle satışları tamamlar, müteahhit firma konuya hakim olmayan kişi veya firmalar üzerinden geçici site yönetimini kurar.

Konuya hakim olmamaktan ve firma karı/ vergi yükü ile aidatlar nerdeyse olması gerekenin %35 kadar üstünde iken, müteahhit firma, kanunun ilgili maddesi gereğince, geçici yönetimi sonlandırmak ve daimi yönetim için çağrı yapar.

Sizler, maliklerin teveccühü ile ancak müteahhit firmanın sekreterliğinde yapılan seçimle site yönetimine atanırsınız. Ancak yönetimi teslim alma süreçlerini bilmediğinizden, asıl profesyonel işinizden çok farklı olan bu iş sizi sürüklemeye
başlar, nerdeyse haftada iki-üç defa uzun uzun toplantılar yaparsınız, ailenizin ve hobilerinizin zamanını buralarda harcarsınız da gene de aidatı düşüremez, sürdürülebilir sakinler memnuniyeti ve almak değeri artışı sağlayamazsınız üstüne üstlük komşunuzla da kötü olursunuz, hatta bazı komşularınız tarafından mahkemeye verilirsiniz.

Zamanla ve yukarıdaki sebeplerden dolayı, kurulunuz tarız; site yaşam kültürünün temeli olan komşuluk hukukundan çıkar, adli hukuk (avukat), vergi usul süreçleri (mali müşavir) gibi siteye uygun olmayan çalışmalarla girersiniz ve artık sitede huzur kalmaz.

İşte, bizler çok boyutlu olarak site yönetimleri yapısal-hizmet ve organizasyonu hakkında emekli hakim-savcı-mülki amir-emniyet müdürü-asker ile avukat, mimar-mühendis, mali müşavir ve site yönetimi profesyonelleri- gayrimenkul uzmanlarından oluşan bir ekiple; henüz seçim için toplanan kurul aşamasında sizlere dahil olabilir, teslim alma sürecini mevzuata uygun yönetir, iki
yönetim arasındaki geçiş sürecini de düşük aidat, sakinler memnuniyeti ve emlak değeri artışı sağlayacak şekilde yöneterek komşuluk hukuku ve site yaşam huzuruna katma değer sağlamaktayız.

Sürdürülebilir sakinler memnuniyeti ve emlak değeri üzerinden site markanıza katma değer sağlamak, komşularınızla kötü ve resmi mercilerle, mahkemelerle muhalif, zanlı olarak muhatap olmamak için lütfen bizlerle çalışmayı tercih ediniz.