Müteahhitlerimize

Sn. İnşaat Firması Yönetim Kurulu Başkanım;

Siz, müteahhitlerimiz tarafından büyük nakdi ve vakti harcama ve heyecanla konutlar /büyük siteler inşa edilmektedir.

Bu sürecin üç temel ayağı , imalat, pazarlama ve site yönetimidir.

Bir çok müteahhidimiz, bu süreci yalnızca iki ayak üzerine, imalat ve pazarlama üzerine kurmakta, site yönetimini umursamaktadır.

Oysa site yönetimi, binaları site, pazarlamayı satış yapacak olan ruhtur, çünkü günümüzde müteahhitlik taşeronların koordinesi ile imalat yapmaktan daha ileri, önceleri müşteri sonraları malik daha sonraları sizlerin sadık birer pazarlamacısı olacak sakinlere bir yaşam alanı sunmaktır.

Kat Mülkiyet Kanunu ve imalatını yaptığınız gayrimenkullerin yönetim planları sitelerin Geçici Yönetimini kurmakla sizleri yetkilendirmekte ve sorumlu tutmaktadır.

Sizler bu yetki ve sorumluluğu profesyonellerle işbirliği yaparak yerine getirmelisiniz. Bu profesyoneller saha tecrübeli ev akademik bilgili Site Yönetimleri Danışmanlarıdır.

Bazı müteahhitlerimiz, inşaat ekibinden profesyonel olamayan kişilere site yönetimi kurdurur. Oysa inşaat ile site yönetimi farklı kültürlerdir. Bu durumda maalesef, bu ekip malikleri taşeron veya müşteri sizi ise işveren olarak görecektir. Bunun sonucu olarak da giderler dolayısı aidatlar artacak ve site sakinlerinde memnuniyet ve emlak değerinde artış ivmelenmeyecektir.

Bir kısım müteahhitlerimiz de profesyonelliği, işi dışarıdan bir firmaya vermek yada bu işle ilgili bir firma kurmak yanılgısına düşecek, böylece giderlere % 35’ e varan merkez ofis ve vergi gideri binecek, sonuçta yüksek aidat, sakinler memnuniyetsizliği ve emlak değer düşüşü yaşanacaktır.

İşte, bizler çok boyutlu olarak site yönetimleri yapısal-hizmet ve organizasyonu hakkında emekli hakim-savcı-mülki amir-emniyet müdürü-asker ile avukat, mimar-mühendis, mali müşavir ve site yönetimi profesyonelleri- gayrimenkul uzmanlarından oluşan bir ekiple; henüz imalat aşamasında mimarla birlikte çalışarak, ihtiyaç listesi üzerinden değil, site yaşam senaryosu üzerinden imalatın şekillenmesini sağlayarak, inşaattan oturuma geçiş sürecini de düşük aidat, sakinler memnuniyeti ve emlak değeri artışı sağlayacak şekilde yöneterek pazarlama ve satış hizmetine de katma değer sağlamaktayız.

Yanlış yönetim tarzları yerine, bizleri tercih ederek, başta müşteri, sonrasında malik, daha sonrasında sizlerin birer pazarlama elamanı olacak sakinlerle aranızın açılmasına izin vermeyiniz.

Her inşa ettiğiniz projede, sürdürülebilir sakinler memnuniyeti ve emlak değeri üzerinden markanıza katma değer sağlamak ve resmi mercilerle, mahkemelerle muhalif, zanlı olarak muhatap olmamak için lütfen bizlerle çalışmayı tercih ediniz.