Yaşam Rehberi

KONUT SİTESİ YAŞAM REHBERİ HAZIRLIĞIMIZ

Site Yaşam Rehberi: Sosyal bir plandır, imalatçı firmanın sözleşme yaptığı site yönetimleri danışmanınca, vaziyet planına uygun olarak inşaat süreci içinde mimarla uyumlu çalışma ile yapılır. İnşaattan oturuma geçiş sürecinde malik-sakinlerin hayatını kolaylaştırıcı ortak alan, çevre ve daire içinde bulunan imalatın temizliği, bakımı gibi konulardan, yangına,fena hava şartlarına kadar ki her türlü durumdaki hareket tarzları ile kriz yönetiminden, deprem esnası, sonrası davranışları ve işbirliğini içerir.

Maalesef, müteahhitlerimiz imalat aşamasında Site Yönetimleri Danışmanı bulundurmadığından, bin bir emek ve binlerce liraya imalatı yapılan ince işler, mutfak,banyo dolapları, tezgahları temizlik malzemesi başta olmak üzere yanlış kullanımdan dolayı kısa sürede kullanılmaz duruma gelir ve geri dönüşüm adı altında. yama imalat tekrarları yapılır, bu süreçte müteahhit de taşeron firma da , malik-sakinde maddi ve manevi olarak yıpranır Mevcut site yönetimi, zaman kaybetmeden bir yaşam rehberi hazırlatarak hem emek kaybını, hem yönetim-malik iletişimin kalitesini artırabilir.

İşte, bizler çok boyutlu olarak site yönetimleri yapısal-hizmet ve organizasyonu hakkında emekli hakim-savcı-mülki amir-emniyet müdürü- asker ile avukat,mimar-mühendis, mali müşavir ve site yönetimi profesyonelleri- gayrimenkul uzmanlarından oluşan bir ekiple; daire içi malzemeden, ortak
alandaki yapıların kullanımına, güvenlikten, temizliğe site sakinlerinin desteğine, ulaşımdan resmi mercilerin iletişim bilgisine kadar tüm detayları içeren Site Yaşam Rehberi hazırlıyoruz.

Bu rehber sayesinde, SSS (Sıkça Sorulan Sorular), SYH (Sıkça Yapılan Hatalar), SYO (Sıkça Yaşanan Olaylar) incelenip, bulara karşı tedbirlerin alınması ile taşınmalar, bakımlar, tadilatlar, eğlenceler vb. aktiviteler esnasında malik-sakinlerin birbirlerine rahatsızlık vermesinin de önüne geçilebilmekte, böylece site yaşam kültürü oluşturulabilmektedir. Yaşam Rehberi olmayan sitelerde ortak alanlı yaşam kültürü oluşmayacağından, huzur ve komşuluk ilişkilerinde olumluluk yakalanamaz.

Site Hizmet Planı hazırlatmak için lütfen saha tecrübeli ve akademik ekibimizle iletişime geçiniz.