Site Müdürü

SİTE MÜDÜRÜ FORMATLAMA STANDARTLARIMIZ (FAMCOTURK-TRFMS-3003)

Konut sitelerinde kat malikler kurulu karar, yönetim kurulları icra,site müdürleri ise uygulama merciidir. Eğer site yönetiminin uygulamaya ilişkin belli standartları yoksa, tüm doğru karar ve ortak akıl icra çabaları, site müdürünün kişisel becerisine kalmış olur. Bu ciddi bir risktir. Site yönetiminin vizyonu bu şekilde riske edilemez. Her sitenin mutlaka belli standartlarda site müdürünün iş işleyiş ve akışının tanımlandığı belli bir formasyonu olmalıdır.

Bu formasyon, site müdürü görev tanımından ibaret değildir. Eğer site yönetiminin, site  müdürü formasyon çalışması yoksa ve site müdürü belli bir oryantasyon sonrası hizmete, göreve, işe alınmıyorsa; o site ya müdürünü sürükler, yada müdürü o siteyi sürükler. Bu risktir ve sürdürülebilir sakinler memnuniyeti ve almak değerini artırmayı vizyon edinmiş yönetim kurulu bu riski alamaz, böyle bir riski olan site yönetimi icra mercii olamaz, olsa olsa ancak site müdürünü denetleyen, takip ve ikaz eden bir amatörlük içine düşmüş gönüllü ama verimsiz bir kurul olur.

Bizler çok boyutlu olarak site yönetimleri yapısal-hizmet ve organizasyonu hakkında  emekli hakim-savcı-mülki amir-emniyet müdürü-asker  ile avukat, mimar-mühendis, mali müşavir ve site yönetimi  profesyonelleri- gayrimenkul uzmanlarından oluşan bir ekiple; site müdürünün görev tanımından, bir günlük mesaisine; saha denetiminden, sakinlerle iletişimine kadar tüm detaylarını iş işleyiş ve akışını sürdürülebilir sakinler memnuniyeti  ve emlak değer artışına yönelik olarak aşağıdaki eğitim notları üzerinden formatlıyoruz.

(FAMCOTURK-TRFMS-3003) SİTE MÜDÜRÜ STANDARTLARI KONULARI   (toplam 10 temel 26 detay  konudan oluşan listeden  burada özet verilmiştir.)

 

TRFMS-3011 SİTE MÜDÜRÜ GÖREV TANIMI
TRFMS-3012 SİTE YÖNETİMİ FORMASYONU
TRFMS-3013 SİTE YÖNETİMİNDE KARAR MERCİİ
TRFMS-3014 SİTE YÖNETİMİNDE İCRA MERCİİ
TRFMS-3015 SİTE YÖNETİMİNDE İCRA MERCİİ
TRFMS-3016 SİTE YÖNETİMİNDE İLETİŞİM
TRFMS-3017 SİTE YÖNETİM ORGANİZASYONU
TRFMS-3018 SİTE MÜDÜRÜNÜN GÜNLÜK MESAİSİ