Muhasebe Hizmetleri

SİTE YÖNETİMLERİ  MUHASEBE  HİZMETLERİ  FORMATLAMA STANDARTLARIMIZ (FAMCOTURK-TRFMS-5005) 

Siteler yönetimleri, tüzel kişiliği, vergi mükellefliği, muhasebe standartlarına tabi olmayan malikler birliğidir. Konuya hakim olmayan yöneticilerimiz, deneticilerimiz, avukatlarımız, mali müşavirlerimiz maalesef site yönetimlerini tüzel kişiliği olan dernekler, kooperatif hatta şirketler mevzuatına sokmaya zorlayarak, vergi usul kanunu ve Türkiye muhasebe standartlarına tabi etmeye çalışırlar.

Oysa, siteler gelir-gider takibi ve bu giderin paylaşımını belirleyen, listeleyen işletme projesi oluşturma dışında muhasebeye benzer hiçbir işle alakalı değildir.

Bizler çok boyutlu olarak site yönetimleri yapısal-hizmet ve organizasyonu hakkında  emekli hakim-savcı-mülki amir-emniyet müdürü-asker  ile avukat, mimar-mühendis, mali müşavir ve site yönetimi  profesyonelleri- gayrimenkul uzmanlarından oluşan bir ekiple;muhasebe hizmetlerini aşağıdaki eğitim notları üzerinden formatlıyoruz.

 (FAMCOTURK-TRFMS-5005)  SİTE YÖNETİMİ  MUHASEBE HİZMET STANDARTLARI KONULARI (toplam 44 temel 78 detay  konudan oluşan listeden  burada özet verilmiştir.)

TRFMS-5105 SİTELERİN MALİ YAPISALI
TRFMS-5205 SİTELERDE AİDAT TAHAKKUKU
TRFMS-5305 SİTELERDE AİDAT TAHSİLATI
TRFMS-5405 SİTELERDE AİDAT TAKİBİ
TRFMS-5505 SİTE İŞLETME DEFTERİ
TRFMS-5605 SİTE YÖNETİMİ GİDERLERİ
TRFMS-5705 SİTE YÖNETİMİ GELİRLERİ
TRFMS-5805 SİTE DENETİM RAPORLARI